x

Moje obľúbené produkty

Zatiaľ nemáte obľúbené produkty
LEXIKÓN
INGREDIENCIÍ
FILOZOFIA
FAQ
Prečo
od nás?
Bezpečná
starostlivosť
KONTAKTY

  Zbavte sa akné!

  Liečba akné vyžaduje veľkú pozornosť. Akné sa vyskytuje väčšinou u teenagerov ale často aj u dospelých. Pri liečení aknóznej pleti je nevyhnutný výber vhodnej kozmetiky.

  Tvorba akné
  Akné sa zvyčajne vyskytuje najmä na tvári ale aj na iných častiach tela napr. v oblasti ramien, hrudníka atď. Uzatvorenie vývodov mazových žliaz spôsobuje vznik akné, čo následne vedie k ich zápalu. Hormonálne výkyvy, genetika, životné prostredie, nezdravá výživa a mnoho iných faktorov podporuje vznik tejto problematiky.
  Ďalším problémom sú čierne bodky. Zvyčajne sa vyskytuje u ľudí s veľkými pórmi.  Čierne bodky obsahujú maz, odumreté bunky a iné nečistoty. Môže dôjsť aj k zapáleniu rovnako ako pri akné a sú červené, bolestivé a niekedy zanechávajú aj trvalé stopy (jazvy).

  Príčiny vzniku akné a čiernych bodiek
  Na vznik týchto problémov, okrem životného prostredia, nezdravej výživy, má vplyv aj používanie nevhodných kozmetických prípravkov, ktoré obsahujú parabény, umelé farbivá a vonné látky.

  Existuje riešenie!
  BIO a naturálne kozmetické prípravky majú výhodu v tom, že pomocou prírodných látok liečia a  zlepšujú stav kožných problémov. Riešením môžu byť naše prírodné mydlá s ECO kozím mliekom, ako mydlo Eben čierne s aktívnym uhlím alebo mydlo Poklad Transylvánie so soľou z Praidu, ktoré účinne pomôžu v boji proti akné.
  Odporúčame Vám najprv umyť si tvár mydlom, a po dôkladnom umytí použiť pleťovú vodu Ardent (s BIO hamamelovou vodou), Jade (kombinácia BIO ružovej vody, Aloe vera a uhorky) či samotný Aloe vera gél, BIO vodu zo zeleného čaju, alebo BIO vodu z pomarančových kvetov pre upokojenie pleti a zvýšenie vnútornej hydratácie. Pleťové tonikum Ardent na báze BIO hamamelovej vody je výbornou voľbou pre čistenie mastnej pokožky s tendenciou na akné. Účinne znižuje mastnotu pleti, osviežuje a vyhladzuje pokožku. Prírodný betaín a čajovníkový olej majú antiseptické a protizápalové účinky. Obsahuje teda mnoho takých prírodných látok, ktoré môžu pomôcť pri liečbe akné.
  Čierna konjac špongia je vynikajúcou voľbou na tónovanie aknóznej pleti, pretože bola vytvorená presne na tento účel.
  Píling Clementina so zeleným ílom je vhodnou voľbou proti čiernym bodkám, a účinne ošetruje mastnú pleť. Po použití sa Vaša pokožka môže hlboko nadýchnuť.
  Naše masky na tvár v podobe prášku pomocou kaolínu čistia upchaté póry, čím znižujú možnosť výskytu akné.
  Odporúčame pravidelné používanie týchto výrobkov, ak máte problematickú a mastnú pleť.

  Lektorovala: Dr. Forrai Márta - lekárka, prírodná liečiteľka