x

Moje obľúbené produkty

Zatiaľ nemáte obľúbené produkty
LEXIKÓN
INGREDIENCIÍ
FILOZOFIA
FAQ
Prečo
od nás?
Bezpečná
starostlivosť
KONTAKTY

  Rosacea a jej zmiernenie

  Rosacea (ružienka) je zápalové kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje sčervenaním tváre, pupienkami a vo vyšších štádiách aj hubovitým zväčšením kože na nose. Príčina vzniku ochorenia nie je presne stanovená, ale môže súvisieť s vysokým krvným tlakom a ochoreniam tráviacej sústavy. Rosaceu nemožno úplne vyliečiť, ale pomocou prírodnej kozmetiky je možné zmiernenie jej príznakov. Veríme, že naše prírodné vody, masky a krémy na tvár Vám prinesú spokojnosť.

  Vznik rosacei
  Faktory, ktoré vyvolávajú vznik ružienky sú nasledovné: slnečné žiarenie, konzumácia alkoholu, stres, niektoré chemické látky, nevhodné kozmetické prípravky či hormonálne zmeny. Táto choroba sa najčastejšie vyskytuje u dospelých od 30 rokov, hlavne u žien. Problematické časti tela sú zvyčajne tvár, nos, čelo a brada. Spočiatku ružienka vznikne iba niekedy, dôsledku konkrétnej príčiny. Avšak neskôr pokožka sa vždy začervená a je zapálená. V dôsledku toho sa pokožka stáva drsnejšou a nerovnomernou. Výskyt rosacei je najtypickejšie pre štáty severnej Európy. U ľudí, ktorí majú tmavšiu pokožku sa rosacea tak často nevyskytuje. Rosaceu nemožno úplne vyliečiť, preto je potrebné začať liečbu a zmierniť jej príznaky včas, aby sme predišli pokročilému štádiu.

  Existuje riešenie!
  Obmedzením provokujúcich faktorov, zmenou životosprávy, zdravou výživou, pravidelnou starostlivosťou o pokožku, používaním prírodnej kozmetiky je možné príznaky rosacei zmierniť, až úplne eliminovať.
  Vyvinuli sme pre Vás také prírodné kozmetické prípravky, ktoré Vám účinne pomôžu v boji proti rosacei. Pleťový krém Miracle obsahuje resveratrol, t.j. prírodný antioxidant z jadierok červeného hrozna, ktorý účinne chráni organizmus pred nepriaznivým pôsobením voľných radikálov. Má protizápalový účinok a zlepšuje krvný obeh. Na hydratáciu pleti odporúčame aj krém na tvár Aphrodite s Aloe Vera, ktorý vo veľkom množstve obsahuje kvetovú vodu z medovky lekárskej a z lipového kvetu v BIO kvalite. Tieto ingrediencie spolu s Aloe Vera dokonale upokojujú, ošetrujú a vyživujú podráždenú, citlivú a suchú pleť. Maska na tvár Pandora s brusnicou alebo píling Provance s levanduľou sú tiež správnou voľbou. Na čistenie a tonizáciu pleti odporúčame náš Aloe Vera gél, Jade a Kirké.

  Lektorovala: Dr. Forrai Márta - lekárka, prírodná liečiteľka