x

Moje obľúbené produkty

Zatiaľ nemáte obľúbené produkty
LEXIKÓN
INGREDIENCIÍ
FILOZOFIA
FAQ
Prečo
od nás?
Bezpečná
starostlivosť
KONTAKTY

  Problematická pleť len v určitých obdobiach

  Je možné, že naša pokožka sa stáva problematickou len v určitých ročných obdobiach, a to hlavne v dôsledku veterného a chladného počasia. Čiže sa to objavuje najmä na jeseň a v zime. V takýchto prípadoch odporúčame používať prírodné kozmetické prípravky - prírodné mydlá, vhodné krémy na tvár, pílingy či masky.


  Čo to vlastne znamená?
  U väčšiny ľudí nie je možné presne určiť typ pleti. Mnoho ľudí trápi, že ich normálny typ pleti v určitých ročných obdobiach sa zmení na problematickú.
  Keď na jeseň a v zime bojujete so suchou pokožkou je lepšie používať mastnejšie krémy na noc, takto sa Vaša pokožka dokáže cez noc zregenerovať. Pre tento problém je určený náš krém na tvár Aphrodite, ktorý vyživuje a hydratuje suchú a extrémne suchú pleť.
  Pokiaľ máte suchú pleť, ale v lete sa Vám začne rýchlo mastiť, tak odporúčame po dôkladnom rannom a večernom očistení tváre používať veľmi ľahký krém, ktorý zabraňuje nadmernej činnosti mazových žliaz - napr. Élégance.

  Príčiny vzniku problematickej pleti
  Okrem nepriaznivých poveternostných podmienok tento problém môže zapríčiniť aj nezdravá výživa či používanie nevhodných kozmetických prípravkov s obsahom umelých farbív, konzervantov, parabénov a iných škodlivých látok.

  Riešenie existuje!
  BIO a naturálne kozmetické prípravky majú výhodu v tom, že pomocou prírodných látok liečia a  zlepšujú stav kožných problémov. Naše prírodné kozmetické produkty so vzácnymi maslami a olejmi rozmaznávajú Vašu pokožku počas celého roka, bez ohľadu na ročné obdobie. Je však dôležité, aby ste si vždy vybrali vhodné prípravky na Váš typ pokožky. Ak hľadáte riešenie napr. na suchú pokožku odporúčame si zvoliť telový píling Metamorfóza so soľou z Praidu, telové mlieko Kleopatra s BIO šípkovým a babasovým olejom, z mydiel "Grandiose", Poseidon, Hébé alebo Poklad Transylvánie. Pre starostlivosť o telo odporúčame okrem telového mlieka Kleopatra, aj tuhé telové maslá. Najvhodnejšou voľbou na suchú pleť tváre je krém Aphrodite s Aloe Vera, ktorý vyživuje a hydratuje suchú a extrémne suchú pleť, ďalej maska na tvár Pandora s brusnicou, píling Provance s levanduľou, čistiaci pleťový krém Kirké s mangovým maslom. Z kozmetiky na vlasy máme tiež široký výber napr. Medovo-mliečny šampón, tuhý šampón Herba a balzamy na vlasy s obsahom BIO brokolicového oleja a BIO avokádového oleja.

  V prípade iného typu pokožky, si prečítajte naše ďalšie články, v ktorých Vám poskytneme užitočné rady o starostlivosti jednotlivých typov pokožky, aj o liečení či zmiernení príznakov rôznych kožných ochorení.

  Lektorovala: Dr. Forrai Márta - lekárka, prírodná liečiteľka