x

Moje obľúbené produkty

Zatiaľ nemáte obľúbené produkty
LEXIKÓN
INGREDIENCIÍ
FILOZOFIA
FAQ
Prečo
od nás?
Bezpečná
starostlivosť
KONTAKTY

  O mastnej pleti

  Pre mastnú pleť je typická lesklosť, zväčšené póry a bledá farba pleti. Príčinou vzniku mastnej pleti sú vo väčšine prípadov hormonálne výkyvy, ale veľkú rolu hrá aj genetika. Správnym výberom prírodných kozmetických produktov je možné znižovať nadmernú mastnosť pokožky. Mnoho z našich produktov je vhodných na liečbu mastnej pleti.


  Čo to znamená, ak sa pleť rýchlo mastí?
  Pre mastnú pleť  je charakteristická  nadmerná činnosť mazových žliaz. Pokožka tváre sa v dôsledku nadmernej činnosti mazových žliaz mastí, leskne, ale môže sa stať, že má bledú farbu. Pokožka je na dotyk drsná. Póry sú viditeľné aj voľným okom. Čierne bodky a vyrážky sú častým problémom. Spôsobuje ich to, že sa v póroch nahromadí maz.

  U koho môže dôjsť k mastnej pleti?
  Mastná pleť sa najčastejšie vyskytuje u teenagerov a mladých dospelých. Časom sa nadmerná činnosť mazových žliaz postupne zmierňuje. Z toho vyplýva, že niektorí ľudia si užívajú výhody normálneho typu pleti až vo vyššom veku.

  Príčiny vzniku mastnej pleti
  Zlý výber kozmetiky môže vyvolať vznik mastnej pleti, pretože kozmetické prípravky až priveľmi vysušujú pokožku, čo spôsobuje nadmernú činnosť mazových žliaz.
   
  Existuje riešenie!
  Niektoré z našich produktov môžu poskytnúť komplexné a dlhodobé riešenie pre problematickú mastnú pleť, keďže veľa z nich je vytvorených práve kôli častému výskytu tejto problematiky.
  Správnou voľbou sú naše mydlá s ECO kozím mliekom, ktoré sú mimoriadne bohaté na proteíny, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A a B, minerály a dôležité stopové prvky. Eben čierne mydlo s aktívnym uhlím obsahuje mnoho takých prírodných látok, ktoré majú pozitívny vplyv na mastnú pokožku a môžu aj pomôcť pri liečbe akné: aktívne uhlie, čajovníkový olej, konopný olej.
  Pre zvýšenie vnútornej hydratácie odporúčame aj naše kvetové vody, ako napríklad BIO vodu z pomarančového kvetu. Ďalej naša BIO voda zo zeleného čaju znižuje mastnotu pleti bez následného vysušenia.
  Pleťové tonikum Ardent na báze BIO hamamelovej vody je výbornou voľbou pre čistenie mastnej pokožky s tendenciou na akné. Účinne znižuje mastnotu pleti, osviežuje a vyhladzuje pokožku. 
  Čierna alebo zelená konjac špongia je tiež vynikajúcou voľbou na tónovanie mastnej či aknóznej pleti. Konjac špongia jemne masíruje, odstraňuje odumreté kožné bunky, zlepšuje krvný obeh, pokožku chráni a vyživuje. Mäkký povrch špongie dokáže odstrániť nečistoty z pórov a tým predchádzať vzniku akné, čo je veľkou výhodou pri mastnej pokožke.
  Píling Clementina so zeleným ílom účinne ošetruje mastnú pleť. Po použití sa Vaša pokožka môže hlboko nadýchnuť.
  Naše masky na tvár v podobe prášku pomocou kaolínu čistia upchaté póry, čím znižujú možnosť výskytu akné.
  Používajte pravidelne tieto produkty, ak bojujete s akné alebo mastnou pleťou.

  Lektorovala: Dr. Forrai Márta - lekárka, prírodná liečiteľka